Аніка Грісаков

Доброго дня, я Анніка. В Ужупісі живу з 1993 року. Я з Таліна.
Чому мені так до вподоби Ужупіс? Тому що тут – особливе місце, особливі люди, неповторна аура, та ми тут є вільними.
Я працюю перекладачем з естонської на литовську, а в Ужупісі щороку влаштовую Фестиваль Естонського кіно.
Що я думаю про Свободу, про ті два пункти Конституції? Вільним може бути кожен. Людина може бути вільною. Але тут зашифровано що може… але не повинен.
Мені здається, що Свобода то є одна з властивостей, якостей Людини з Великої Літери. Тому що якщо Людина є вільна, вона така, яка є, та не боїться ні оточуючого світу ні себе саму. Не боятися себе – це напевно головне. Не боятися своїх рішень та бути відповідальною за них – з цього росте Людина.
Відповідальність за те, що ти робиш, як ти спілкуєшся, що ти маєш, що кажеш, ким ти є взагалі – тим, кого несе течія, або тим хто в змозі пливти сам. У цьому сенсі Вільнялє – дуже влучний символ.
Людина йде пліч-о-пліч зі Свободою, але Свобода йде пліч-о-пліч з Відповідальністю. Мені навіть важко уявити якою може бути Свобода без Відповідальності – це вже не свобода, а безлад.
Таким чином Ужупіс – це місце де твоя свобода може бути реалізована через прийняття відповідальності за свої дії, за друзів… Це вже навіть не місце, а спосіб життя. Вільний спосіб життя під назвою Ужупіс.