Рута Норкутє

Мене звати Рута, я вже дуже давно живу в Ужупісі, ну, звичайно є й ті хто живуть тут ще довше.
Я бер,у участь у діяльності громади Республіки Ужупіс, і найголовніше що я роблю це звичайно про Тибет, вся діяльність пов’язана з Тибетом, і в Ужупісі і поза ним.
Отож. Один з пунктів Конституції Ужупіса – це «людина має право буди вільною», і насправді саме в Ужупісі це відчувається особливо – відчувається через те, що ми маємо усі можливості бути вільними, настільки наскільки я розумію свободу.
Мі це по різному висловлюємо, влаштовуємо різні події, які мають ту мету, мету яка обов’язково стосується свободи, те право людей бути Вільними.
В цьому Ужупіс і реалізує той пункт – що людина має право бути вільною.
О інший пункт каже – як я це розумію, — що недостатньо тільки бути вільним, Свобода то є Відповідальність, по-перше за себе, потім і за інших. Тому що Свобода в моєму розумінні то не тільки коли ти можеш вільно кудись йти, щось купувати, кудись подорожувати, або просто волати вголос на вулиці… — ні, мені Свобода це Відповідальність. Свобода це допомагати іншим, не відвернутися від іншого… навіть якщо той Інший не дуже тобі до серця, але – Свобода це відповідальність перед іншими за свої дії і відповідальність… підтримати інших.